Federacja odmawia komentarza...

Federacja odmawia komentarza...

Na poczatku tygodnia pisaliśmy o odwołaniu Krzysztofa Banacha z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej OSM Piątnica. Ale to tylko jedna ze spraw związana z wiceprezydentem Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

r e k l a m a

Poniżej publikujemy oficjalny komunikat w sprawie Krzysztofa Banacha i finansów PFHBiPM, jaki otrzymaliśmy od rzecznika prasowego organizacji.

Incydent w Zakopanem w grudniu ub.r. tj. sprawa pobicia jednego z kolegów przez Krzysztofa Banacha, wiceprezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz narastające niejasności, mające dotyczyć nietransparentnego wydatkowania pieniędzy w tejże organizacji. Prośbę o wyjaśnienie obu – bulwersujących całe środowisko hodowców bydła mlecznego w Polsce – spraw  zawarliśmy w pytaniach, jakie wysłaliśmy do wspomnianego Krzysztofa Banacha.

W odpowiedzi uzyskaliśmy informację, że PFHBiPM i Polska Federacja Sp. z o.o. nie będą publicznie komentować sprawy przed zakończeniem postępowań sądowych. Mają one dotyczyć nasilających się ataków prasowych. W komunikacie czytamy także, że działalność obu podmiotów (PFHBiPM i Polska Federacja Sp. z o.o.) odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem z przestrzeganiem wszystkich postanowień wynikających z demokratycznie uchwalonego statutu oraz poszanowaniem praw członków.

– Realizacja działalności statutowej i gospodarczej jest niezagrożona, a oba podmioty znajdują się w dobrej kondycji finansowej, gwarantującej stabilność zatrudnienia i terminowość wykonania przyjętych obowiązków – czytamy w przysłanym komunikacie prasowym.

Czytaj także: Krzysztof Banach odwołany!

mj
Fot. Wieczorek

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii