Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

PZPBM: Podejmujemy działania na rzecz unormowania sytuacji

09.02.2019

Drukuj

PZPBM: Podejmujemy działania na rzecz unormowania sytuacji

Artykuł dostępny

Cały sektor boryka się z ogromnym kryzysem wizerunkowym. Na początku lutego br. Rada Sektora Wołowiny wysunęła propozycje, które mają kłaść nacisk na konieczność pomocy rolnikom w legalnej sprzedaży sztuk pourazowych. Co zaproponowano?
 
– Będziemy dążyć do tego, aby rolnik sam mógł ubić bydło pourazowe nie tylko do 6 miesięcy ale i starsze oraz wykorzystać mięso na własne potrzeby. Koniecznym jest zatem powstanie większej ilości rzeźni dokonujących uboju sanitarnego, w tym ubojni mobilnych. W naszej opinii, powinien zostać wprowadzony zwrot kosztów uśmiercenia sztuk chorych oraz rekompensata wartości rynkowej takich sztuk – czytamy w komunikacie Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. 


r e k l a m aJak zaznacza Jerzy Wierzbicki, prezes organizacji, trwająca obecnie sytuacja, w której inne rynki przyglądają się naszym działaniom a konsumenci wstrzymują się od decyzji o wyborze wołowiny, przekłada się na spadek cen uzyskiwanych za żywiec wołowy. Związane są one także z zamieszaniem, które zapanowało wśród producentów. W obawie o dalsze spadki gorączkowo poszukują zbytu na wyprodukowany żywiec. Taka nadpodaż skutkuje obniżaniem cen.
 
Zaproponowane przez Radę Sektora Wołowiny działania mają spowodować powrót zaufania do polskich produktów i eksporterów wołowiny. Ponadto organizacja zaleca spokój i normalną pracę zgodną z zaplanowanym wcześniej w gospodarstwie harmonogramem produkcji i wynikającą z niej sprzedaż. 

– Produkowana w Polsce wołowina to produkt bezpieczny, sprawdzony, konkurencyjny, który na stałe zagościł na zagranicznych rynkach a organizacje takie jak nasza wraz z przedstawicielami administracji publicznej podejmują działania na rzecz zażegnania kryzysu – czytamy w komunikacie PZPBM.
 
opr. mj
Fot. Jajor

Polecany artykuł

Claas rosyjskim producentem

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii