Rekordowy skup w SM MLEKPOL

Rekordowy skup w SM MLEKPOL

W SM Mlekpol pod koniec grudnia 2016 r. roczny skup mleka  przekroczył nieosiągalną dotąd dla żadnego podmiotu w Polsce granicę 1 miliarda 600 milionów litrów. Surowiec pochodził wyłącznie z własnej bazy skupowej od ponad 11 tys. dostawców – członków Spółdzielni.

r e k l a m a

Jak mówi Kazimierz Czernewski, Dyrektor Wydziału Skupu SM Mlekpol w Grajewie, uzyskanie takiego wyniku możliwe było dzięki wysiłkowi członków spółdzielni i pracowników oraz zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych w zakresie przetworzenia surowca.

SM Mlekpol w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce. Produkty spółdzielni powstają w 12 zakładach produkcyjnych w : Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. Ponad 30% wyrobów jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu.

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii