Ceny bydła: I znowu wyżej!

Ceny bydła: I znowu wyżej!

Początek grudnia przynosi nam kolejne podwyżki w skupach. Drożeje cały asortyment, ale najbardziej byki czystorasowe. W naszym zestawieniu cena byka za kilogram WBC w paru zakładach przekroczyła 14 zł, a żywca dobiła do 8zł/kg.

r e k l a m a

Wielkimi krokami zbliżają się święta. W skupach jeszcze spokojnie, ale już od przyszłego tygodnia możemy spodziewać się wzmożonego ruchu.
– A to oznacza, że ceny prawdopodobnie jeszcze pójdą w górę – usłyszeliśmy od skupujących. Hodowcy, zwłaszcza zwierząt czystorasowych mogą być zadowoleni – zwiększone zapotrzebowanie na ten asortyment płynie zarówno z krajów UE, jak i z państw, gdzie obowiązuje ubój rytualny. Z uboju rytualnego Polska eksportuje ponad 200 tysięcy ton mięsa rocznie, głównie do krajów Arabskich, Islamskich, poza nimi coraz częściej też do Arabii Saudyjskiej oraz Turcji.

Tymczasem nad branżę nadciągają czarne chmury – do Biura Legislacyjnego oraz Biura Analiz Sejmu trafiła ustawa z 6 listopada zakazująca hodowli zwierząt futerkowych. Projekt zakłada ponadto zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami oraz zakaz uboju rytualnego za wyjątkiem uboju na potrzeby członków związków wyznaniowych o uregulowanej sytuacji prawnej, funkcjonujących w Polsce. Nie są to dobre wieści dla producentów wołowiny.

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii