Spisz bydło do końca roku!

Spisz bydło do końca roku!

Od października br. weszły w życie o nowe zasady dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt gospodarskich. Obowiązków przybyło zwłaszcza hodowcom trzody, jednak i hodowcy bydła muszą pamiętać o dokonaniu spisu stanu stada do końca grudnia.

r e k l a m a

Spis trzeba zrobić przynajmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później jednak niż 31 grudnia. Co istotne, taki spis powinien powstać w każdym gospodarstwie także za rok 2016.

Ustalone podczas spisu liczba i numery identyfikacyjne tych zwierząt rolnik przekazuje właściwemu miejscowo kierownikowi Biura Powiatowego ARiMR w terminie 7 dni od dnia dokonania spisu. Formularze są dostępne są w siedzibach biur Agencji oraz na jej stronie internetowej.

Formularze spisu dostępne są na stronie internetowej ARiMR. Możej także pobrać klikając TUTAJ.

Wraz z wzorem formularza na wskazanej stronie zamieszczona jest instrukcja wypełniania:  „Nowe zasady wypełniania spisu stada bydła, owiec, kóz, świń” opisująca jak  należy wypełniać przedmiotowy formularz w zależności od  gatunku zwierząt jakiego spis dotyczy.

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii