Budowa lub remont chlewni

Budowa lub remont chlewni

Pytanie: Czy zmiana chlewni ściółkowej na bezściółkową wymaga tylko zgłoszenia czy decyzji o zmianie użytkowania czy też pozwolenia na budowę, a nawet decyzji środowiskowej? Jakie dokumenty powinniśmy zdobyć przy budowie nowej chlewni? Na terenie inwestycji nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

r e k l a m a

Odpowiedź: Przepisy ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. DzU z 2013 r., nr 1409) wprowadzają generalny obowiązek uzyskania ostatecznej decyzji udzielającej pozwolenia na budowę przed rozpoczęciem prac budowlanych (art. 28 § 1 ustawy).

Ustawa jednocześnie wprowadza szereg prac budowlanych i budów, których wykonanie nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Jednym z tych wyjątków jest prowadzenie prac budowlanych, polegających na remoncie istniejących obiektów i urządzeń budowlanych (art. 29, ust. 2, pkt 1).

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii