Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Porady prawne>

Część formalności budowlanych będzie przez Internet

Obrazek

Rząd przyspiesza prace legislacyjne nad cyfryzacją procesu budowlanego. Na posiedzeniu Rady Ministrów w końcu lipca przyjął poprawki do ustawy Prawo budowlane, które pozwolą na kierowanie niektórych formalnych wniosków drogą e-mailową.

Andrzej Sawa12 sierpnia 2020, 08:44
Zmiany w przepisach umożliwią składanie przez Internet np. zawiadomienia o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych, ich zgłoszenia – z wyjątkiem tych, do których wymagane jest sporządzenie projektu, wniosku o pozwolenie na rozbiórkę, zgłoszenia rozbiórki oraz zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.

Ministerstwo Rozwoju informuje, że inwestor będzie miał możliwość wnoszenia wspomnianych dokumentów pocztą elektroniczną za pomocą generatora e-wniosków na rządowej stronie internetowej. Będzie też mógł dołączać do nich niezbędne skany lub zdjęcia wymaganych dokumentów.

Oczywiście nadal utrzymana zostanie papierowa forma kompletowania dokumentów budowlanych. Inwestor będzie miał w tej sprawie prawo do wyboru formę komunikowania się z urzędem.

Prace legislacyjne nad elektroniczną formą komunikacji trwają już od dłuższego czasu. Uczestniczy w nich także Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Pandemia koronawirusa tylko przyspieszyła jej tempo.

as
Fot. pixabayPicture of the author
Autor Artykułu:Andrzej Sawa
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)