Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Odmładzanie sprzętu „na tabliczkę znamionową”

20.08.2018

Drukuj

Odmładzanie sprzętu „na tabliczkę znamionową”

Artykuł dostępny

Przełom wiosny i lata br., do redakcji dzwoni Czytelnik z woj. lubelskiego, zgłasza problem, na który szuka porady prawnej i potrzebuje pomocy. Z rozmowy z nim wynika, że na początku  2017 r. kupił agregat uprawowy od znanego na rynku, krajowego producenta maszyn. Informuje, że maszyna była popokazowa, a diler zapewniał go, że przepracowała na polu nie więcej, niż na 20–30 ha, tak więc należy ją traktować jako nową.

r e k l a m a

Myjka odsłania prawdę

Pod koniec wiosny br., po zakończeniu prac polowych – jak wynika z rozmowy – rolnik przystąpił do mycia urządzenia myjką ciśnieniową. Na skutek ciśnienia wody częściowo odkleiła się od niego samoprzylepna tabliczka znamionowa – wykonana z ofoliowanego papieru. Rozmówca zdziwił się jeszcze bardziej, gdy zaczął przy niej majstrować, a po jej całkowitym odklejeniu, ujrzał pod nią drugą tabliczkę. Ta trzymała się mocniej metalowej ramy.

– Na starej tabliczce widniał 2014 r. jako rok produkcji, a miał to być agregat nowy – z 2017 r., jak widnieje na fakturze i odklejonej tabliczce. Zapłaciłem za nowy sprzęt, a dostarczono mi kilkuletni! – poskarżył się Czytelnik do słuchawki, prosząc nas o pomoc. Zainteresowaliśmy się tematem, poinformowaliśmy go o możliwej nieuczciwości sprzedawcy. Rolnik odpowiedział, że interweniował u dilera, ale ten odesłał go do producenta.

Cały artykuł przeczytasz w najnowszym, wrześniowym wydaniu "top agrar Polska".

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii