Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Porady prawne>

Rozwiązanie umowy z gminą na spust wody do rowu

Obrazek

Pytanie: Zawarłam umowę z gminą na spust wody do rowu na okres 10 lat za ustaloną odpłatnością. Obecnie gmina spuszcza 3 razy więcej wody niż na początku. Czy mogę rozwiązać umowę?

adw. Mikołaj Pomin20 października 2018, 09:20
Odpowiedź na zadane pytanie zależy od treści umowy zawartej z gminą. Jeżeli z umowy bądź okoliczności towarzyszących jej zawarciu wynika, że przyjęto pewien limit spuszczanej wody, czytelnik ma prawo żądać, by ten stan nie uległ zmianie w czasie jej trwania.

W tym celu powinien skierować do gminy żądanie należytego wykonywania umowy poprzez ograniczenie ilości wody. Jeżeli to nie przyniesie rezultatu bądź gmina nie zmieni swego postępowania Czytelnik ma prawo rozwiązać umowę bądź żądać zmiany wysokości odpłatności za spuszczaną wodę. Czytelnik nie będzie mógł rozwiązać umowy jeżeli ani umowa ani okoliczności towarzyszące jej zawarciu nie wskazują, by strony brały pod uwagę jakiekolwiek limity spuszczanej wody.

W takim przypadku Czytelnikowi pozostanie podjęcie negocjacji w sprawie zmiany warunków umowy.

Adwokat Mikołaj Pomin
Masz pytanie do prawnika? Chcesz, aby Ci pomógł? Zadaj je w poniższym formularzu:


Picture of the author
Autor Artykułu:adw. Mikołaj Pomin
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)