Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Porady prawne>

Wjazd z drogi krajowej na posesje

Obrazek

Pytanie: Czy rolnik może wykonać wjazd na posesję z drogi krajowej?

adw. Mikołaj Pomin15 listopada 2017, 10:16

Odpowiedź: Właściciele nieruchomości czy ich użytkownicy nie mogą samowolnie wykonywać zjazdów do swoich posesji z dróg krajowych. Jest to zastrzeżone wyłącznie do kompetencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i musi zostać poprzedzone postępowaniem w sprawie pozwolenia na budowę takiego zjazdu.

W praktyce jednak najczęściej takie wjazdu z dróg krajowych planowane są przy okazji projektowania budowy lub modernizacji dróg krajowych. Wtedy to właściciele nieruchomości przydrożnych, będąc stronami postępowania mogą zgłaszać wnioski o budowę lub przebudowę takich zjazdów. Warto zwrócić uwagę na projektowane prace przy realizacji tego typu inwestycji, bowiem szczególnie przy dużych przedsięwzięciach może dojść do niewielkich niedopatrzeń o daleko idących konsekwencjach dla właścicieli nieruchomości.Picture of the author
Autor Artykułu:adw. Mikołaj Pomin
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)