Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Porady prawne>

Wypadek przy konserwacji budynku

Obrazek

Czasami w imię dobrych stosunków z sąsiadem, pomagamy mu w pracach przy domu i na roli. Co wtedy, gdy zdarzy się wypadek?

dr Piotr Łuczak21 listopada 2017, 09:47

„Pomagałem sąsiadowi w pracach na roli. Pracowałem przy budynku gospodarczym, malując dach. Drabina na której stałem miała uszkodzony szczebel, przez co z niej spadłem i złamałem rękę. Czy po wypadku należy mi się odszkodowanie? – pyta nasz Czytelnik.

Czytelnik może starać się o odszkodowanie w momencie, gdy do wypadku doszło w związku z zaniedbaniem ze strony sąsiada, któremu pomagał. Właściciel posesji był zobowiązany zapewnić osobie pomagającej bezpieczny sprzęt do pracy. W takiej sytuacji, jak ta opisana poszkodowanemu należy się odszkodowanie z ubezpieczenia OC, którym powinno być objęte każde gospodarstwo rolne. Wszelkie roszczenia należy kierować do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym rolnik-właściciel domu ma wykupione ubezpieczenie OC – informuje Bartosz Kozak, Centrum Odszkodowań DRB.

Poszkodowany Czytelnik może starać się o wypłatę zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu, jak również zwrot kosztów leczenia, które zostaną wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe z polisy OC sąsiada.
Opr. pł

Fot. CisłakPicture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)