Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Porady prawne>

Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego. Przy pojazdach wielofunkcyjnych może wzrosnąć odpowiedzialność ubezpieczalni

Rzecznik Finansowy zwrócił się do Sądu Najwyższego o podjęcie uchwały, która rozstrzygnie o rozbieżnościach w dotychczasowym orzecznictwie w sprawie doprecyzowania zasad wypłaty komunikacyjnego OC za szkody wyrządzone przez pojazdy tzw. wielofunkcyjne, np. ciągniki lub koparki.

Andrzej Sawa1 września 2020, 12:42
Wypadki z ich udziałem były często tragiczne, m.in. wywołując kalectwo u uczestników ruchu drogowego. Skutek był taki, że musieli oni dochodzić swoich praw w długotrwałym postępowaniu sądowym.
Pracownicy Rzecznika zajmowali się sprawą, w której w wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, z których jedna zmarła, a druga doznała znacznego uszczerbku na zdrowi – z udziałem ciągnika rolniczego z podczepioną betoniarką.

Pozostało 80 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Andrzej Sawa
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ