Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>

80 zł do prosięcia - nabór wniosków tylko do 15 lipca!

Obrazek

Tylko do 15 lipca br. Agencja przyjmuje wnioski w ramach nadzwyczajnej pomocy dla producentów utrzymujących trzodę chlewną w cyklu zamkniętym. Można ubiegać się o wsparcie maksymalnie do 2000 prosiąt. 

Dorota Kolasińska11 lipca 2022, 09:29

Nabór ruszył 2 lipca br., a ze wsparcia finansowego mogą skorzystać rolnicy, w których gospodarstwach między 1 kwietnia a 30 czerwca 2022 r. urodziły się prosięta, oznakowane i zgłoszone do systemu IRZ ARiMR do 15 lipca 2022 r. Z dofinansowania mogą skorzystać rolnicy realizujący przynajmniej jedno z 12 działań prośrodowiskowych wymienionych we wniosku. Formularz wniosku o udzielenie pomocy w ramach mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów świń” 

można znaleźć w dołączonym linku. Na liście znajdują się działania dotyczące m.in. prowadzenie działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego, stosowanie zasad produkcji integrowanej czy korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Wysokość dofinansowania do jednego prosięcia wynosi 80 zł, a hodowca może się ubiegać o wsparcie do maksymalnie 2000 świń, czyli maksymalnie można złożyć wniosek na wsparcie wartości 160 tys. zł. 

Nabór rozpoczął się 2 lipca, a jak podaje wstępne dane ARiMR, o wsparcie wnioskowało do 8 lipca br. 3,6 tys. rolników. Do końca naboru pozostało jedynie kilka dni. 

Wszystkie niezbędne informacje na temat Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń znajdziesz na stronie ARiMR. 


oprac. dkol na podst. ARiMR
Fot. archiwum


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy