Bioasekuracja - oświadczenia tylko do 14 sierpnia

Bioasekuracja - oświadczenia tylko do 14 sierpnia

GLW informuje o specjalnych dyżurach w powiatowych inspektoratach weterynarii. Tego dnia mija termin składania oświadczeń o niespełnieniu wymagań bioasekuracji.

r e k l a m a

W poniedziałek 14 sierpnia mija termin złożenia oświadczenia przed posiadaczy świń do powiatowych lekarzy weterynarii, informujących o braku możliwości spełnienia wymagań bioasekuracji.


Wymagania zawarte są w nowej, trzeciej edycji programu bioasekuracji. Program jest ważny od 15 lipca 2017 roku, na mocy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2017 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie wprowadzenia „Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń” na lata 2015-2018.


W związku z upływem terminu składania oświadczeń, 14 sierpnia w godzinach od 8-17.00 w powiatowych inspektoratach właściwych dla obszarów obowiązywania nowej edycji programu będą prowadzone specjalne dyżury.


Złożenie oświadczenia jest warunkiem koniecznym do otrzymania rekompensaty z tytułu nieutrzymywania świń w gospodarstwie. Więcej informacji oraz wzór oświadczenia TUTAJ.      al
fot. GIW
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii