Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>

Chiny: W parku rozrywki zrzucono świnię na bungee z 68-metrowej wieży (FILM)

Obrazek

W sieci pojawiło się nagranie z chińskiego parku rozrywki. Jego pracownicy zmusili świnię do skoku na bungee z 68-metrowej wieży. W mediach społecznościowych zawrzało i na Chińczyków posypała się lawina hejtu.

Bartłomiej Czekała21 stycznia 2020, 07:43
Incydent miał miejsce 18. stycznia w parku rozrywki Meixin Red Wine Town w rozległej chińskiej gminie Chongqing w południowo-zachodnich Chinach. Władze parku poinformowały, że taka akcja została zorganizowana z okazji otwarcia nowej atrakcji, jaką jest możliwość skorzystania ze skoku na bungee.

Nagranie wideo pokazuje jak dwóch mężczyzn wnosi świnię na szczyt wieży, potem przywiązują do niej linę i następnie spychają ją z 68-metrowej wieży. Świnia, która według lokalnych mediów ważyła 75 kg (165 funtów), jest spychana z wieży za pomocą purpurowej peleryny przewiązanej wokół jej ramion. W filmie z tego incydentu słychać jak zwierzę podczas spadania w dół piszczy. Tuż po zrzuceniu świni z wieży została ona wysłana do rzeźni.

Chińskie media: „Okrutny marketing”

Według BBC ten „wyczyn” wywołał gniew użytkowników chińskich mediów społecznościowych, odzwierciedlając rosnące znaczenie praw zwierząt wśród ludności tego kraju.

„To bardzo wulgarna taktyka marketingowa”, „Zabijanie zwierząt w celu konsumpcji i okrutne traktowanie ich w celach rozrywkowych to dwie różne rzeczy”, „Nie ma potrzeby torturowania ich w ten sposób” – to tylko niektóre wpisy z chińskich social media.

Incydent potępiła organizacja ochrony zwierząt Peta, nazywając go „okrucieństwem wobec zwierząt w najgorszym wypadku”.

– Świnie doświadczają bólu i strachu w ten sam sposób, co my, a ten obrzydliwy wyczyn PR powinien być nielegalny. Gniewna reakcja chińskiej opinii publicznej powinna być sygnałem alarmowym dla chińskich decydentów, aby natychmiast wdrożyli przepisy dotyczące ochrony zwierząt. - powiedział BBC News Jason Baker, starszy wiceprezes ds. Kampanii międzynarodowych Pety.

Park rozrywki przyznaje się do błędu


Po fali internetowego hejtu park rozrywki Meixin Red Wine Town wydał oświadczenie, w którym zgodził się z opiniami internautów.

„Szczerze akceptujemy krytykę i porady internautów oraz przepraszamy społeczeństwo. Ulepszymy nasz marketing witryny turystycznej, aby zapewnić turystom lepsze usługi” – czytamy w komunikacie prasowym parku.

Cała sprawa jest o tyle mocno komentowana w Chinach, że kraj ten walczy z afrykańskim pomorem świń, który pochłania miliony sztuk trzody chlewnej. Chiński przemysł mięsny jest więc zmuszony do importowania żywca wieprzowego z innych krajów na świecie, bo rodzimego surowca brakuje. W tym kontekście takie „rozrywkowe” wykorzystanie świni i pokazywanie go w mediach nie ma pozytywnego odbioru w społeczeństwie.

oprac. bcz
Źródło: BBCPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)