Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>

Dla kogo 250 tys. premii?

Obrazek

Nawet o 250 tysięcy zł bezzwrotnej premii mogą ubiegać się rolnicy – producenci świń z terenów objętych afrykańskim pomorem świń, którzy zrezygnują z produkcji. Warunkiem jest m.in. rozpoczęcie działalności pozarolniczej i utworzenie nowych miejsc pracy.

Anna Kurek22 sierpnia 2019, 10:19

Rolnicy utrzymujący świnie z terenów objętych afrykańskim pomorem świń mogą od 30 sierpnia do 28 września br. ubiegać się o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Katalog objętych wsparciem działalności  jest szeroki i obejmuje m.in. usługi, produkcję czy sprzedaż różnych produktów nie związanych z rolnictwem. 

Wysokość dofinansowania jest uzależniona od liczby nowo utworzonych miejsc pracy. W przypadku jednego miejsca można liczyć na przyznanie 150 tys. bezzwrotnej premii, przy dwóch 200 tys., a przy trzech nowych miejscach pracy nawet 250 tys. zł. Wsparcie będzie wypłacane w dwóch ratach. Pierwszej, wynoszącej 80% beneficjent otrzyma po 9 miesiącach od doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy i po spełnieniu zawartych w niej warunków i drugiej po realizacji biznesplanu.
Dokumenty aplikacyjne oraz szczegóły dostępne są na stronie internetowej ARiMR. 


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy