Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>

LAST MINUTE: Ostatni dzień na spis świń!

Obrazek

Nie zrobiłeś jeszcze spisu świń? Tylko dziś i jutro możliwe jest obowiązkowe zgłoszenie stanu liczebności stada. 

Anna Kurek30 grudnia 2022, 06:00
To już ostatni moment! Wszystkim spóźnialskim przypominamy, że niewiele czasu zostało na dopełnienie obowiązku spisu stanu zwierząt w gospodarstwie. Rolnicy, którzy posiadają zwierzęta gospodarskie zobowiązani są przynajmniej raz w roku przeprowadzić ich spis. Ci, którzy nie wywiązali się jeszcze z tego obowiązku muszą to zrobić, nie później niż do 31 grudnia. 

Rolnicy dokonujący zgłoszeń dotyczących w formie papierowej wpisują ich liczbę w księdze rejestracji stada. Z tego obowiązku zwolnieni są posiadacze zwierząt dokonujący zgłoszeń poprzez Portal IRZplus – nie muszą oni prowadzić ksiąg w formie papierowej.

Rolnicy utrzymujący świnie muszą przekazać informacje o liczbie tych zwierząt kierownikowi biura powiatowego ARiMR - co ważne - w terminie 7 dni od dokonania spisu.

Spis stanu stada świń można złożyć:

  • poprzez Portal IRZplus;
  • osobiście w powiatowym biurze ARiMR;
  • za pośrednictwem poczty.

Szczegółowe informacje dotyczące obowiązkowego spisu świń znajdziecie państwo na stronie ARiMRW razie pytań prosimy o kontakt z najbliższym biurem powiatowym Agencji. Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)