Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>

Niemcy – Chiny – co z eksportem wieprzowiny?

Obrazek
Niemieckie ministerstwo rolnictwa kontynuuje rozmowy z Chinami na temat złagodzenia zakazów dotyczących eksportu mięsa wieprzowego. Zakaz trwa od września, a ceny na niemieckiej giełdzie mają przełożenie na nasze, polskie. 
Dorota Kolasińska11 grudnia 2020, 08:06
Sytuacja związana z ASF w Niemczech wpłynęła na nadpodaż żywca na niemieckim rynku i spadek cen, ten z kolei nie jest obojętny polskim zakładom. W Chinach z kolei ceny mięsa wieprzowego poszybowały w górę. W Niemczech wykryto już 240 przypadków u dzików, mimo wprowadzonych rozwiązań – płotów, polowań, wzmożonych zasad bioasekuracji.

Niemcy naciskają chińskie władze, żeby zaakceptowały porozumienie na temat regionalizacji dotyczące wieprzowiny, aby mięso ze stref wolnych mogło trafiać na ten rynek. Mimo, że na razie chińskie władze nie zgodziły się na ten schemat, to rozmowy mają nadal być prowadzone. 

Oprac. dkol na podst. reuters.com
Fot. poglądowePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)