Smakowita wieprzowina w Czempiniu

Smakowita wieprzowina w Czempiniu

Słoneczna, czerwcowa niedziela upłynęła w Czempiniu pod znakiem smakowitych potraw z wieprzowiny i wielu rodzinnych atrakcji. Wszystko za sprawą kolejnej odsłony Festiwalu Wieprzowiny – imprezy, która tym razem zawitała do tego malowniczego wielkopolskiego miasta.

r e k l a m a

Podobnie jak w poprzednich latach na uczestników imprezy jej organizatorzy  – Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza oraz Burmistrz gminy Czempiń – przygotowali moc atrakcji. Od pokazów kulinarnych, przez zabawy i konkursy dla dzieci po smaczne degustacje potraw z wieprzowiny.

Na początku odbyły się warsztaty kulinarne połączone z degustacjami przygotowanych potraw z wieprzowiny przez lokalne koła gospodyń wiejskich. Przez cały czas uczestnicy mogli próbować rozmaitych dań z wieprzowiną w roli głównej. Natomiast od godziny 16.30 na festiwalowej scenie na rynku w Czempiniu królowała muzyka. Najpierw wystąpił zespół "Ogień", a następnie odbył się koncert gwiazdy wieczoru  – CLEO – znanej z takich przebojów jak "My Słowianie" czy "Słowiańska brać".

Po koncertach na uczestników czeka zabawa taneczna przy muzyce zespołu "Amigo Band".

Imprez jest sfinansowana  z Funduszu Promocji Wieprzowiny.  aku

Fot. Kurek

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii