Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>

Tylko w nagłych wypadkach

Obrazek

– Staramy się minimalizować kontakty z innymi. Nie możemy stać się źródłem zakażenia dla personelu fermy bo to spowodowało by duży problem i musimy też chronić siebie mówi w rozmowie z nami dr n. wet. Karol Wierzchosławski. 

Anna Kurek24 marca 2020, 12:00

To nowa i szczególna sytuacja dla wszystkich uczestników branży i musimy się do niej bezwzględnie dostosować. My lekarze weterynarii pracujący na terenie całego kraju z racji współpracy z wieloma osobami staramy się minimalizować kontakty z innymi. Nie możemy stać się źródłem zakażenia dla personelu fermy bo to spowodowało by duży problem i musimy też chronić siebie.

Obecnie wykonujemy tylko niezbędne zaplanowane czynności oraz interweniujemy w sytuacjach awaryjnych. Ograniczamy maksymalnie kontakt z personelem fermowym obsługiwanych przez nas obiektów. Np. do wykonania planowego USG loch prośnych mamy zostawioną odzież w śluzie i informację gdzie znajdują się wcześniej zaznaczone przez pracownika fermy lochy, które mamy skontrolować pod kątem prośności. 

Personel lecznicy jest standardowo wyposażony w jednorazowy sprzęt zabezpieczający oraz w środki dezynfekcyjne. Mamy harmonogram pracy wykluczający kontakt osobisty. Jesteśmy podzieleni na zespoły, aby w razie czego ewentualna kwarantanna nie objęła wszystkich z nas.
Wiele spraw, w tym w miarę możliwości konsultacje ustalamy telefonicznie i mailowo. Możemy uspokoić właścicieli zwierząt, póki co nie ma obaw o płynność dostaw leków weterynaryjnych. Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)