58 procent obrotów to maszyny zielonkowe

58 procent obrotów to maszyny zielonkowe

Pöttinger zwiększył obrót maszynami i częściami zamiennymi o 2% i osiągnął obrót w wysokości 308 mln euro za rok obrachunkowy 2016/2017.

r e k l a m a

Segment maszyn zielonkowych jest głównym filarem sprzedaży Pöttingera i stanowi 58% całego obrotu. Sprzedaż maszyn uprawowych i siewników to 27%. Sprzedaż oryginalnych części zamiennych wzrosła o 5 procent w stosunku do minionego okresu. Spory wpływ miało powstanie nowego centrum logistycznego.

Aż 60 procent obrotu wypracowało sześć krajów: Niemcy (18%), Francja (13%), Austria (12%), zaś mniejszy udział przypadł na Czechy, Szwajcarię i Ukrainę. W porównaniu z poprzednim rokiem obrót w Austrii spadł nieco, ale rodzima marka nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród swoich rolników. Warto dodać, że rynek ukraiński zanotował wzrost obrotów aż o 41 procent.

W ostatnich latach Pöttinger mocno zainwestował w swoje fabryki. Zakład siewników w Bernburgu (Niemcy) i w Vodnanach (Czechy) zostały rozbudowane i dostosowane do nowoczesnych standardów. Rozbudowa hal produkcyjnych i logistycznych o łącznej powierzchni 1,2 ha kosztowała 25 mln euro.

W pobliżu Grieskirchen, gdzie mieści się macierzysta jednostka Pöttingera, ma powstać nowa fabryka. Pierwszy etapu budowy zostanie zakończony w 2021 r. Wtedy do użytku mają być oddane linie produkcyjne pras zwijających i przyczep samozbierających.

Pöttinger stawia na obsługę serwisową czego przejawem jest inwestycja w centrum logistyczne, której koszt określono na 14 milionów euro. W nowym obiekcie jest 50 tys. części zamiennych i roboczych. Dziennie będzie tu można zrealizować nawet 800 zleceń wysyłanych na cały świat.
oprac. jj

Fot. Józefowicz, firmowe
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii