Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Była mechanizacja rolnictwa, czas na cyfryzację

Obrazek

Sztuczna inteligencja (AI), robotyka oraz Internet rzeczy (IoT) i 5G – najnowsze technologie w rolnictwie są faktem i oferują rolnikom oraz całemu agrobiznesowi wsparcie. Produkcja rolnicza znajduje się więc w samym środku czwartej, cyfrowej rewolucji technologicznej.

Jan Beba5 maja 2023, 08:30
Rolnictwem 4.0 nazywa się szeroko pojęte zbieranie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie danych na potrzeby sterowania procesami produkcji i dostarczenia informacji na potrzeby podejmowania decyzji produkcyjnych i biznesowych. 


Cyfryzacja
rewolucjonizuje cały sektor rolniczy przez promocję zwiększenia wydajności, zrównoważonego rozwój i konkurencyjności. Dzięki cyfryzacji producenci rolni, dostawcy środków produkcji, przetwórcy, producenci oraz dealerzy i punkty serwisowe maszyn mogą korzystać z usprawnionego łańcucha wartości dzięki ściślejszej współpracy i lepszej komunikacji.

Dynamicznie rozwijające się technologie wymagają interdyscyplinarnej wiedzy eksperckiej, którą dostarcza dobrze wykształcona kadra z zakresu techniki i technologii produkcji rolniczej oraz z zakresu technologii pozyskiwania i obróbki danych cyfrowych.


„Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej od mechanizacji do cyfryzacji rolnictwa w 50 lat” – to hasło tegorocznej TRiLiady, święta studentów m.in. kierunku Inżynieria Rolnicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zgodnie z wieloletnią tradycją 25 maja br. Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej działające w Katedrze Inżynierii Biosystemów Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej na UP w Poznaniu organizuje wydarzenie o nazwie TRiLiada, która wywodzi się od wcześniejszej nazwy kierunku: Technika Rolnicza i Leśna. 


To święto wszystkich studentów z kierunków Ekoenergetyka, Informatyka stosowana oraz przede wszystkim Inżynieria rolnicza. TRiLiada, to wydarzenie oparte na merytorycznych wykładach prowadzonych przez zapraszanych gości z branży inżynierii rolniczej oraz intelektualnej i sportowej rywalizacji grup studenckich.

 

Wykłady i merytoryczna dyskusja dotyczyć będą wyzwań stojących przed inżynierią rolniczą w czasie cyfrowej rewolucji zachodzącej w rolnictwie. TRiLiada 2023, której patronuje redakcja top agrar Polska będzie wyjątkowa, bo przypada w roku jubileuszu 50-lecia powołania do działalności Studenckiego Koła Naukowego Mechanizacji Rolnictwa. Dlatego właśnie TRiLiada 2023 odbędzie się pod hasłem „Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej od mechanizacji do cyfryzacji rolnictwa w 50 lat”.

Jan Beba
na podst. inf.pras.
fot. inf. pras.


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)