Zarejestruj się i zaloguj aby przeczytać kolejne 3 artykuły.
Wszystkie przeczytasz dzięki prenumeracie lub kupując dostęp.
r e k l a m a
W poniższym zestawieniu, niekiedy w humorystyczny sposób, prezentujemy skojarzenia ekipy redakcji „top agrar Polska” biorącej udział w targach Agritechnica, a było ich na tyle, że w ich uporządkowaniu posłużyły nam litery alfabetu.
A
Autonomiczne pojazdy: to coraz bardziej wyraźny trend wśród producentów. W tym roku oprócz autonomicznych traktorów mogliśmy podziwiać, np. bezzałogowy kombajn do słodkich ziemniaków, a także bardzo dużo niewielkich robotów polowych. O ile w przypadku wprowadzenia na nasze pola niewielkich robotów nie ma przeszkód, tak na wprowadzenie do praktyki autonomicznych traktorów będziemy musieli jeszcze poczekać na odpowiednie przepisy. CZYTAJ WIĘCEJ
B
Belarus: producent z Mińska zabłysnął w tym roku odważnym nowym wzornictwem kultowych traktorów. Na stoisku Belarusa zobaczyć można prototyp nowego ciągnika, a także pojazdy seryjne zmodernizowane do nowoczesnego poziomu. W sumie MTZ prezentuje sześć eksponatów. Zagorzałych fanów tych popularnych w Polsce traktorów z Białorusi uspokajamy. Zmiany są, ale głównie wizualne. Przekładnie i ich obsługa w większości pozostają bez zmian…:-) Ale stylistyka rzeczywiście cieszy oko. CZYTAJ WIĘCEJ
r e k l a m a
C
Cały świat w jednym miejscu: to jeden z głównych powodów, dla których co dwa lata niemal 450 tys. gości (ponad 130 tys. spoza Niemiec z 152 państw) przyjeżdża do Hanoweru. Przypomnijmy, że w targach Agritechnika udział wzięło 2820 wystawców z 53 krajów! Polskę reprezentowało 65 firm.
Polecany artykuł

12-tonowy kolos i kompaktowe ładowarki Kramer
D
Dziewięć miliardów: tę liczbę bardzo często w swoich wystąpieniach i materiałach marketingowych podkreślają producenci sprzętu. Określa ona liczbę ludności, jaka zgodnie z przewidywaniami będzie zamieszkiwać nasz glob w 2050 roku. Nieco jednak śmieszy fakt, że ten niezwykle istotny cel, czyli wyżywienie ludności, biorą na siebie nawet … producenci opon.

top agrar Polska – roczna prenumerata

E
Elektryfikacja: czym zasilać traktory i maszyny rolnicze przyszłości? Ma być ekologicznie i tanio. Światowe koncerny proponują kilka dróg: silnik napędzany biometanem, silnik na sprężony gaz czy hybryda. Która z dróg zaprowadzi nas do celu?
F
Frytki za 6 euro: cena za niewielką porcję usmażonych ziemniaków zwala z nóg. Czyż nie?
G
Gröblinghoff Christoph: Po dziesięciu latach przewodniczeniu marce Fendt z funkcji prezesa marki z końcem grudnia 2019 roku ustępuje Peter Josef-Paffen. Zasłużony dla marki Fendt prezes przechodzi na emeryturę. Jego stanowisko z dniem 1 stycznie 2020 roku obejmie Christoph Gröblinghoff, który przez ostatnie pięć lat zajmował stanowisko wiceprezesa do spraw zarządzania marką i rozwoju sieci dilerskiej Fendt w Europie i środkowym Wschodzie. CZYTAJ WIĘCEJ
H
Hedery: ultranowoczesne hedery o szerokości znacznie przekraczającej 10 m na stałe wpisały się w krajobraz hanowerskich stoisk. Najważniejsze trendy w przypadku przyrządów do zbioru zbóż dotyczą dopasowania do nierówności terenu, z taśmą transportującą plon do gardzieli. W przypadku przystawek do kukurydzy furorę robiły modele z dodatkowym rozdrabniaczem ścierniska (walka z omacnicą) i najszersze z 12 rzędami.
I
Ideal 10: jedną z ciekawszych premier na wyjątkowo spokojnym w tym roku stanowisku marki Fendt był flagowy kombajn Ideal, w którym konstruktorzy „zapomnieli” przykręcić kierownicy. W zamian zamontowali dodatkowy joystick do kierowania maszyną. Czy udało im się wyjść z opresji?
J
Jocker: to autonomiczny ciągnik John Deere wyposażony w 2 silniki elektryczne o mocy 250 kW każdy. Oparty jest na 2 gąsienicach i zagregowany przegubem z maszyną towarzyszącą do uprawy. CZYTAJ WIĘCEJ
Widziałeś już nasze video "Bartosz Białas (John Deere): Rolnicy nie muszą martwić się o opóźnienia i przestoje"?
r e k l a m a
r e k l a m a