Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Aplikacja gnojowicy bez beczki

Fliegl opracował rampę rozlewową Snake, do której gnojowica dostarczana jest wleczonym, elastycznym przewodem z mobilnego zbiornika stacjonującego przy granicy pola.

Dawid Konieczka28 grudnia 2018, 06:00
Fliegl Snake to rampa do aplikowania gnojowicy, gdzie nawóz dostarczany jest przewodem wleczonym po polu. To rozwiązanie doceniają rolnicy, którzy na każdym etapie zapobiegają nadmiernemu zagęszczaniu gleby. To zjawisko jest dużym problemem zwłaszcza na podmokłych użytkach zielonych, gdzie aplikacja nawozu beczką o dużej pojemności po prostu nie jest możliwa. Aplikacja tą metodą zalecana jest także na terenach o pagórkowatych.

Aplikator Fliegl Snake może mieć szerokość 9, 12 lub 15 m. Można go złożyć szybko do pozycji transportowej, szerokość wynosi wtedy 2,6 m, a wysokość maksymalna 3,8 m. Podczas aplikacji nawozu rura przez którą doprowadzany jest nawóz znajduje się dokładnie na środku ciągnika. Dawka gnojowicy na ha kontrolowana jest przez przepływomierz Fliegl Flow Control.


 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)