Automatyczne ostrzenie noży

Automatyczne ostrzenie noży

Claas poszerza ofertę szablonów do ostrzenia noży różnych marek. Zautomatyzowana ostrzarka Claas Aqua Non Stop Comfort służy do regeneracji noży różnych producentów.

Zima sprzyja pracom warsztatowym, bo nic nie goni do wyjazdu w pole. Można zatem przystąpić do regeneracji sprzętu lub poszczególnych jego detali. Wśród nich są noże do wozów zbierających i pras. Do takich zadań firma Claas stosuje zautomatyzowany aparat Aqua Non Stop Comfort, który służy do szlifowania noży różnych producentów wozów zbierających i pras. Wymienne szablony pozwalają regenerować ponad 100 noży różnych producentów. Liczba szablonów jest sukcesywnie zwiększana, aby zaspokoić potrzeby klientów. Claas oferuje nieodpłatną pomoc w opracowaniu kolejnych szablonów na indywidulane potrzeby.

Zautomatyzowane ostrzenie noży z podawaniem płynu chłodzącego pozwala szybko przywrócić oryginalny kształt ostrza. Przyrząd zapobiega manualnej ingerencji w ostrzenie, a czujniki i układ kontroli troszczą się o bezpieczną pracę automatu.

Celem jest uzyskanie ostrza o założonym konturze i kątach, co wpływa na ich pracę. Ostre noże pozwalają uzyskać optymalną jakość cięcia, szybki zbiór i zakiszanie. Starannie przygotowane noże zmniejszają obciążenie ciągnika.

oprac. jj

Fot. Józefowicz, firmowe

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii