Automatyczne ostrzenie noży

Automatyczne ostrzenie noży

Claas poszerza ofertę szablonów do ostrzenia noży różnych marek. Zautomatyzowana ostrzarka Claas Aqua Non Stop Comfort służy do regeneracji noży różnych producentów.

r e k l a m a

Zima sprzyja pracom warsztatowym, bo nic nie goni do wyjazdu w pole. Można zatem przystąpić do regeneracji sprzętu lub poszczególnych jego detali. Wśród nich są noże do wozów zbierających i pras. Do takich zadań firma Claas stosuje zautomatyzowany aparat Aqua Non Stop Comfort, który służy do szlifowania noży różnych producentów wozów zbierających i pras. Wymienne szablony pozwalają regenerować ponad 100 noży różnych producentów. Liczba szablonów jest sukcesywnie zwiększana, aby zaspokoić potrzeby klientów. Claas oferuje nieodpłatną pomoc w opracowaniu kolejnych szablonów na indywidulane potrzeby.

Zautomatyzowane ostrzenie noży z podawaniem płynu chłodzącego pozwala szybko przywrócić oryginalny kształt ostrza. Przyrząd zapobiega manualnej ingerencji w ostrzenie, a czujniki i układ kontroli troszczą się o bezpieczną pracę automatu.

Celem jest uzyskanie ostrza o założonym konturze i kątach, co wpływa na ich pracę. Ostre noże pozwalają uzyskać optymalną jakość cięcia, szybki zbiór i zakiszanie. Starannie przygotowane noże zmniejszają obciążenie ciągnika.

oprac. jj

Fot. Józefowicz, firmowe

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii