Brona talerzowa do zadań specjalnych

Brona talerzowa do zadań specjalnych

Producenci maszyn rolniczych rozszerzają swoją ofertę o sprzęt przeznaczony dla specjalistycznych gospodarstw. Przykładem tego jest firma Agro-Masz.

r e k l a m a

W ofercie producenta ze Strzelec Małych znajdują się od niedawna brony talerzowe przeznaczone do uprawy gleby w sadach czy winnicach. Sprzęt charakteryzuje się niewielką szerokością roboczą. W ofercie są dwa modele BT15 i BT20 o szerokości pracy wynoszącej 1,5 i 2 m. Taka konstrukcja sprawia, że bez problemu można utrzymać w należytej kondycji pasy pomiędzy rzędami drzewek owocowych czy krzewami winorośli.

Za uprawę gleby odpowiedzialne są dwa rzędy uzębionych talerzy o średnicy 510 mm. Są one przymocowane do ramy za pomocą gumowych amortyzatorów, co chroni elementy robocze w przypadku natrafienia na kamień. Warto dodać, że piasty talerzy są bezobsługowe. Rozstaw pomiędzy sekcjami uprawowymi wynosi 78 cm. Spulchnioną glebę zagęszcza wał rurowy o średnicy 500 mm. Jak informuje producent masa mniejszego modelu wynosi 700 kg, a większego 825 kg. Zapotrzebowanie na moc wynosi 50 KM w przypadku modelu BT15 i 70 KM w większym reprezentancie serii.    pt

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii