Centrum dowodzenia John Deere

Centrum dowodzenia John Deere

Średnicę 18 lub 26 cm może mieć wyświetlacz CommandCenter w ciągnikach 6R, 7R i 8R/8RT marki John Deere.

r e k l a m a

W czwartej generacji wyświetlacza CommandCenter warto zwrócić uwagę na możliwość obsługiwania różnych maszyn komunikujących się z ciągnikiem „językiem” ISOBUS. Ta opcja określana jest jako wirtualny terminal ISOBUS (VT). Istotną zaletą terminalu jest możliwość uzyskania pomocy na każdym etapie pracy – wystarczy kliknąć w ikonę (i) na pasku tytułu, a wtedy system wyświetli dodatkowe informacje na temat aktualnie wykonywanego zadania. Podstawową rolą terminalu jest jednak kontrola pracy ciągnika.

Aplikacja pozwala natychmiast odczytać takie parametry jak prędkość obrotowa silnika, temperatura płynu chłodzącego i prędkości jazdy. Traktorzysta może wybrać, które z parametrów ciągnika będą na bieżąco wyświetlenie na głównej stronie. W CommandCenter 4 generacji można dodawać różne ekrany pracy zależnie od preferencji rolnika. Przełączanie między stronami pracy nie sprawia problemu zwłaszcza użytkownikom smartfonów – wystarczy przesunąć palcem po ekranie lub za pomocą przycisków strzałek w górnej prawej części paska tytułowego.

Gdy korzystamy z pomocy różnych traktorzystów w systemie można zablokować pewne funkcje umożliwiające zmianę ustawień, np. systemu rolnictwa precyzyjnego (AMS), podnośnika, układu hydraulicznego, przekładni czy WOM.

Fot. firmowe
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii