Centrum testowe Amazone

Centrum testowe Amazone

Nie ma rozwoju bez inwestycji. Zwiększanie wydatków na testy i nowe technologie to jeden ze sposobów na pozyskanie szerszej rzeszy odbiorców.

r e k l a m a

Ostatnia inwestycja Amazone w rodzimym zakładzie w Hasbergen-Gaste to budowa i wyposażenie nowego centrum testowego. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 2 mln euro. W nowej hali o powierzchni 2400 m2 będą budowane prototypy maszyn, a także urządzenia badawcze niezbędne do testowania pionierskich rozwiązań wprowadzanych do maszyn Amazone. Powierzchni biurowa w nowym budynku wynosi 600 m2. Nowe budynki połączone są z otwartym w 2014 r. Centrum techniki, w którym mieszczą się biura konstruktorskie.

W nowym centrum testowym będą sprawdzane rozsiewacze, opryskiwacze, siewniki, pługi i układy elektroniczne. Amazone może pochwalić się nowym stanowiskiem badawczym to testowania belek opryskowych o szerokości do 60 m. W specjalnie wytyczonym miejscu wykonano fundament i 60 tonową płytę betonową do długotrwałych obciążeń bardzo dużych maszyn rolniczych. Amazone co roku na ponosi wydatki ok. 5% obrotów na badania i rozwój produktów.
dk

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii