Ciągnik z 4- czy 6-cylindrami?

Ciągnik z 4- czy 6-cylindrami?

Jeszcze kilkanaście lat temu kwestię liczby cylindrów silnika rozważali ci rolnicy, którzy chcieli kupić ciągnik o mocy 100–120 KM.

r e k l a m a

Obecnie nowoczesne czterocylindrowce potrafią dysponować mocą dochodzącą do 200 KM. To naprawdę sporo. Kiedyś tak pokaźna moc zarezerwowana była tylko dla traktorów 6-cylindrowych.

Planując zatem zakup ciągnika o mocy ok. 150 KM mamy do wybory szeroką paletę ciągników, w których pod maską może pracować zarówno jednostka napędowa z 4 lub 6 cylindrami. Jaki zatem model wybrać? Otóż jak zawsze odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, do jakich zadań w większości będzie wykorzystywany nowo nabyty traktor.
W jednych pracach lepiej sprawdzi się zwinny model 4-cylindrowy, w innych ciężki ciągnik 6-cylindrowy z dużym rozstawem osi.

O tej sprawie dyskutowaliśmy z redaktorem Dawidem Konieczką podczas targów Agro Show 2017 w Bednarach.Więcej szczegółowych informacji oraz podpowiedzi na jaki model się zdecydować znajdą Państwo w październikowym (10/2017) wydaniu top agrar Polska na stronie 122.

Weź udział w sondzie

Jaki traktor jest Twoim zdaniem lepszy jako główna maszyna dla gospodarstwa o powierzchni 30-50 ha?

Zobacz wyniki

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii