Dwucyfrowy wzrost Ursusa

Wzrost przychodów aż o 37%  w porównaniu do roku 2014 odnotowała w 2015 r. firma Ursus.

r e k l a m a

Rekordowe przychody na poziomie 324,4 mln zł, to spora zasługa zagranicznych kontraktów głównie na dostawę ciągników i przyczep, które Ursus konsekwentnie realizuje w Afryce. W handlu zagranicznym odnotowano bowiem aż 62% wzrost.  Kluczowe kontrakty eksportowe, z etiopskimi spółkami METEC oraz Ethiopian Sugar Corporation (ESC), dodały łącznie 161 mln zł sprzedaży.

Firma planuje w dalszym ciągu rozwijać współpracę handlową na Czarnym Lądzie oraz na Bliskim Wschodzie, czego dowodem jest zawarta niedawno ze spółką Motorsazan of Iran Tractor MFG Co. umowę na zakup elementów do montażu ciągników.

 

Progres zauważalny jest także w krajowym obrocie sprzętem, który w porównaniu do 2014 roku wzrósł o 11%, uzyskując wartość 125,9 mln zł. Ważną rolę w uzyskaniu tego wyniku miało wprowadzenie nowych modeli ciągników z serii C. 

Tendencję wzrostową ma pomóc utrzymać współpraca z Bankami Spółdzielczymi w zakresie promocyjnego finansowania zakupu fabrycznego ciągników i maszyn rolniczych, a także konsekwentne dążenie do produkcji własnych podzespołów, jak silniki czy przekładnie (Vigus). oprac. beb

 

Fot. Beba

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii