Ekstremalna prasa z miękkim rdzeniem

Ekstremalna prasa z miękkim rdzeniem

Nową prasę zwijającą marki Maschio-Gaspardo wyróżnia nie tylko oryginalny design, lecz także możliwość indywidualnego formowania każdej beli.

r e k l a m a

Model Extreme 365 ze zmienną komorą prasowania może kształtować bele słomy, siana lub sianokiszonki o średnicy od 50 do 165 cm. Wnętrze komory prasowania, a konkretnie układ napinania pasów skonstruowano w sposób umożliwiający formowanie beli z tzw. miękkim rdzeniem. W zależności od wybranych ustawień maksymalna średnica miękkiego rdzenia wynosi 90 cm. Intensywne zagęszczanie beli odbywa się dopiero po osiągnięciu ustalonego wymiaru środka beli. Pozwala to uzyskać paszę o odpowiedniej gęstości i poprawić proces zakiszania. W poczatkowej fazie zwijania traktorzysta może nawet ustawić zerowy poziom napięcia pasów. Z kolei w końcowym etapie zwijania bela może być poddana ciśnieniu 210 barów.

Wszelkich regulacji parametrów pracy traktorzysta dokonuje przez sterownik prasy zainstalowany w kabinie ciągnika. Maszyna przeznaczona do przygotowywania pasz może być wyposażona w rotor z maksymalnie 25 nożami, co zapewnia pocięcie zielonej masy na odcinki o długości 45 mm.

 

Fot. firmowe

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii