Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Horsch: nowy wał do Tigera

Kultywatory Horsch Tiger można wyposażyć w nowy podwójny wał RollPack, który dedykowany jest do pracy na glebach ciężkich.

Dawid Konieczka24 grudnia 2018, 06:00
Do tej pory wał o takiej konstrukcji oferowany był w maszynach Terrano. Podwójny wał RollPack przeznaczony jest głównie do pracy na glebach ciężkich, zapewnia dobre zagęszczenie i pożądaną strukturę w górnej warstwie gleby. 

Pierścienie wału rozmieszczone w dwóch rzędach mają średnicę 62 cm. Wał oferowany jest w kultywatorach Tiger o szerokości od 3 do 7,5 m. W przeciwieństwie do wału oponowego, w którym opony pełnią także funkcję jezdną na drodze, nowy wał RollPack pracuje tylko na polu.

W transporcie kultywator wsparty jest na podwoziu wyposażonym w dwa koła. Dzięki takiej konstrukcji maszyna jest bardziej zwrotna na uwrociach. W zależności od wymagań i przepisów w różnych krajach podwozie można wyposażyć w pneumatyczny lub hydrauliczny układ hamulcowy. Wał RollPack oferowany był do tej pory w maszynach Tiger wyłącznie na rynku ukraińskim i rosyjskim.Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)