Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Ile za prasę do sianokiszonki?

Obrazek

Na targach AgroShow w firmie Sipma zapytaliśmy o sprzęt do pracy w gospodarstwach mlecznych. Producent wskazał na nową prasę stałokomorowa PS 1235 Pionier.

Jan Beba22 września 2018, 10:07
Prasa stałokomorowa PS 1235 Pionier marki Sipma przeznaczona jest do zbioru zielonki na sianokiszonkę, ale sprawdza się również w zbiorze słomy i siana. Walcowa komora zwijająca o wymiarach 1,2 x 1,25 m, zbudowana jest z 17 wytrzymałych, karbowanych walców o średnicy 232 mm, które zapewniają wysoki stopień zgniotu oraz obrót beli w komorze. Dwurzędowe baryłkowe łożyska zamontowane na najbardziej obciążonych walcach maszyny, zapewniają jej trwałość. Rotacyjny zespół podająco-rozdrabniający wyposażony w 11 noży tnących ma zapewnić szybki i wydajny przepływ materiału do komory prasy. Regulowana długość cięcia, wynosząca minimalnie 90 mm, sprawia, że materiał pomaga w prawidłowym zagęszczeniu bel. Cięcie zbieranego materiału sprawia, że bele są o 20% cięższe od bel prasowanych bez cięcia, co dodatkowo wpływa na zwiększenie efektywności transportu sprasowanych bel – informuje Sipma.

Indywidualne zabezpieczenie noży przed przeciążeniem chroni siekacz przed kamieniami lub innymi elementami mogącymi go uszkodzić. Wpływa również na zwiększenie trwałości maszyny. System opuszczanej podłogi pozwala na szybkie i wygodne odblokowywanie rotora w siekaczu. Umożliwia on operatorowi odblokowywanie rotora prasy z kabiny ciągnika. W celu przepchnięcia materiału do komory prasy wystarczy opuścić podłogę przy użyciu komputera pokładowego, uruchomić obroty wałka WOM i powrócić do położenia pierwotnego.

Podbieracz o szerokości 2 m zapewnia prawidłowe podbieranie szerokiego pokosu, nawet na ostrych zakrętach, a boczne przenośniki ślimakowe zapewniają płynny przepływ materiału do kanału zespołu rozdrabniającego. Rolka dociskowa podbieracza pomaga utrzymać równomierne podawanie podebranego materiału oraz zapewnia jego wstępne zagęszczenie. Beznarzędziowa regulacja kół podporowych podbieracza pozwala na szybkie i łatwe ustawienie jego wysokości roboczej, dostosowując go w prosty sposób do zmieniających się warunków terenowych i gęstości pokosu.

Obwiązywacz siatką - typu "kaczy dziób" -, zapewnia bezpośrednie podanie siatki prosto do komory zwijania, gwarantując prawidłowo owiniętą belę. Zakładanie i wymiana siatki odbywa się z poziomu podłoża, bez konieczności wchodzenia na maszynę. Układ owijania daje możliwość stosowania siatki o szerokości do 1,3 m i długości do 4500 m. Liczba warstw siatki ustawiana jest przez operatora na komputerze pokładowym. Zgrupowane punkty smarowania łożysk ograniczają czas obsługi, podnoszą żywotność łożysk oraz wpływają na komfort obsługi maszyny. Sterowanie elektroniczne gromadzi zaprogramowane dane oraz jest odpowiedzialne za kontrolę, nadzór nad przebiegiem cyklu zbioru, owijania i wyładunku beli. Monitoruje również prawidłowość działania mechanizmów maszyny.

Zastosowanie elektrohydraulicznego bloku, który obsługuje wszystkie elementy robocze maszyny, zapewnia stałe i optymalne wykonywanie funkcji maszyny. Ciągły obieg oleju w instalacji hydraulicznej daje możliwość automatycznego uruchamiania funkcji maszyny bez konieczności angażowania operatora. Automatyczne smarowanie łańcuchów napędowych maszyny podwyższa ich żywotność oraz ogranicza czas obsługi. Z kolei duża pojemność zbiornika z olejem minimalizuje czas poświęcany codziennej obsłudze maszyny.

Zapotrzebowanie mocy do pracy prasą bez cięcia to 82 KM i 102 KM z włączonymi nożami. Cena netto za opisywany model zaczyna się od 88 tys. zł.


1 z 2
Walcowa komora zwijająca o wymiarach 1,2 x 1,25 m, zbudowana jest z 17 wytrzymałych, karbowanych walców o średnicy 232 mm.

Walcowa komora zwijająca o wymiarach 1,2 x 1,25 m, zbudowana jest z 17 wytrzymałych, karbowanych walców o średnicy 232 mm.

2 z 2
Walcowa komora zwijająca o wymiarach 1,2 x 1,25 m, zbudowana jest z 17 wytrzymałych, karbowanych walców o średnicy 232 mm.

Walcowa komora zwijająca o wymiarach 1,2 x 1,25 m, zbudowana jest z 17 wytrzymałych, karbowanych walców o średnicy 232 mm.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)