Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Kolosalny Pöttinger Terrasem o szerokości 8 i 9 m

Obrazek

Nie ma się czemu dziwić, że Pöttinger opisuje nowe modele o szerokości 8 i 9 m jako sprzęt do efektywnego i wydajnego siewu, wystarczy choćby szerokość robocza, ale to nie wszystko.

Jan Józefowicz20 marca 2022, 05:00

Producent wyjaśnia, że na efektywność pracy wpływa wiele czynników: optymalny termin siewu zależy od odmiany rośliny, ilości światła słonecznego i temperatura. Jeśli okna pogodowe są coraz krótsze, wtedy wydajny i efektywny siew ma podstawowe znaczenie. Właśnie do takich zadań Pöttinger przygotował nowe modele siewników Terrasem V 8000 i V 9000.

Nowa generacja siewników Terrasem

Nowa, zaczepiane siewniki mają szerokości robocze 8 i 9 metrów, a ich wyposażenie można dopasować do indywidualnych warunków panujących w konkretnym miejscu pracy. Dzięki bronie talerzowej, siewniki Terrasem nadają się do pracy w mulczu, natomiast wyposażone w opcjonalne talerze Wave Disc służą do pasowej uprawy gleby. Wariant Classic bez sekcji uprawiającej nie wymaga dużego uciągu podczas pracy na przygotowanej do siewu glebie. Przy dużych szerokościach i znacznej prędkości pracy, uzyskuje się pożądaną dokładność siewu.

Prostoliniowość pracy

Nowe uporządkowanie narzędzi roboczych zapewnia jazdę w linii prostej i dzięki temu efektywną pracę siewnika. Zarówno brona talerzowa, jak również redlice do nawozu (maszyna D Z) i redlice do nasion, są rozmieszczone w ustawieniu X. Narzędzia są bezobsługowe, więc częste smarowanie elementów roboczych nie jest już potrzebne.

Precyzja dozowania

System dozowania zapewnia precyzję dozowania różnych rodzajów nasion, w każdych warunkach. Terrasem V 8000 D i Terrasem V 9000 D są standardowo wyposażone w dwa systemy dozowania i zbiornik o pojemności 5600 litrów. Zakres ilości wysiewu mieści się w zakresie od 1,5 kg do 420 kg przy prędkości jazdy 12 km/h. Zmiany ilości wysiewu dokonuje się wygodnie z kabiny ciągnika.

Wiele wariantów siewu

Single Shoot, DoubleShoot i DoubleShoot-Mix to rozwiązania do udanych wschodów. Odpowiednio do okoliczności i płodozmianu można wybierać między siewem:

  • nasion,
  • nasion z nawozem,
  • mieszanką dwóch różnych rodzajów nasion,
  • a także z komponentami dodatkowymi, jak mikrogranulat lub podsiew, stosując siewnik Terrasem Fertilizer.

Trzeba też dodać, że Pöttinger funkcjonuje również w zakresie cyfryzacji przez możliwość współdziałania nowych modeli Terrasem w systemie agrirouter.

opr. jjPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)