Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Kto stoi za SmartTouch?

Obrazek

Na targach Agritechnica swoimi osiągnięciami pochwaliła się firma Rafi. Specjalizuje się w rozwiązaniach operacyjnych do sterowania maszynami i systemami do śledzenia narzędzi do pojazdów użytkowych.

Jan Beba15 sierpnia 2018, 09:43
To właśnie firma Rafi opracowała inteligentny podłokietnik SmartTouch dla ciagników Valtra. To prosty w użyciu interfejs z 9-calowym ekranem i wielofunkcyjną dźwignią jazdy, nowym joystickiem hydraulicznym. W ten sposób udało się producentowi ciągników zmniejszyć obciążenie pracą i dać traktorzyście lepsze narzędzie do zarządzania sprzętem.

Jak twierdzi producent prowadzenie za pomocą wielofunkcyjnej dźwigni jazdy SmartTouch poprawia elastyczność i produktywność. Pionowa dźwignia umożliwia naturalne ustawienie dłoni podczas sterowania prędkością i kierunkiem jazdy ciągnika. Z kolei przyciski funkcyjne umożliwiają obsługę maszyny bez zbędnego przemieszczania dłoni.
Ekran dotykowy o przekątnej 9 cali został zaprojektowany tak, aby wszystkie funkcje na tym terminalu można włączyć za pomocą maksymalnie dwóch przeciągnięć lub stuknięć, a naciśnięcie przycisku Home spowoduje przeniesienie do ekranu głównego. Nawigacja jest logiczna, a ustawienia zapisywane są automatycznie. Wszystkie funkcje technologiczne są zintegrowane na jednym ekranie - bez względu na to czy potrzeba kontrolować funkcję Auto-Guide, kamery czy ISOBUS. Dzięki temu w kabinie nie potrzeba żadnych dodatkowych ekranów.
Używając terminala SmartTouch można zaprogramować do 9 różnych funkcji hydraulicznych. Wprowadzanie ustawień jest intuicyjne, a to dzięki dużym elementom sterującym i logicznemu rozlokowaniu funkcji. Do wybranej funkcji można przypisać dowolny zawór hydrauliczny i na odwrót. Za pomocą dowolnej dźwigni lub joysticka hydraulicznego można sterować dowolnym przednim/tylnym zaworem hydraulicznym – w tym ładowaczem przednim i podnośnikiem.

Na dźwigni napędu znajdują się dwa programowalne przyciski pamięci, a kolejny znajduje się na podkładce dotykowej. Przyciski pamięci można wykorzystać do zapisywania pojedynczego działania lub sekwencji U-Pilot. Używając przycisków pamięci M1, M2 i M3 można w prosty sposób zaprogramować dowolną funkcję ciągnika, a wszystkie ustawienia zostaną automatycznie zapisane w Twoich profilach.
Dzięki funkcji U-Pilot Valtra SmartTouch oferuje wygodne zarządzanie na uwrociu. Można skonfigurować daną sekwencję rejestrując ją podczas jazdy lub z wyprzedzeniem używając do tego 9-calowego ekranu dotykowego. Przyciski M1, M2 i M3 można skonfigurować tak, aby odpowiadały za trzy całkowicie różne sekwencje. Wszystkie ustawienia są zapisywane w odpowiednim profilu (np. oranie).

Na podłokietniku znajdują się dwie podkładki dotykowe. Przyciski są bardzo łatwe do zlokalizowania i naciśnięcia, ponieważ zaprojektowano je wykorzystując miękkie materiały i stosując różne kształty. Sterowanie radiem, światłami roboczymi, a także wiele innych funkcji zostało zintegrowanych z podkładkami dotykowymi. Jednym z najważniejszych przycisków jest główny przycisk aktywowania, służący do włączania układu hydraulicznego, funkcji Auto-Guide oraz przycisków pamięci. (źródło: materiały firmowe)


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)