Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>

Kubota sprzedała 10-tysięczny pojazd

Obrazek

W Zawierciu przekazano 10-tysięczną maszynę marki Kubota sprzedaną w Polsce. 10-tysięcznym egzemplarzem okazał się ciągnik kompaktowy Kubota BX231 w zestawie z koparką, kosiarką i ładowaczem czołowym. Maszyna będzie wspierać pracę firmy inżynieryjnej w Zawierciu.

Jan Beba8 listopada 2019, 22:10

Producent japońskich maszyn rolniczych i komunalnych świętował okrągłą liczbę sprzedanych ciągników, miniciągników, kosiarek i pojazdów wielozadaniowych na polskim rynku.

W poszukiwaniu małej i sprytnej maszyny

Pan Piotr Wałek prowadzi w Zawierciu firmę Wakpro, świadczącą szeroki zakres usług inżynierskich w sektorze budowlanym. Od pewnego czasu szukał kompaktowego sprzętu, który usprawni pracę przy sporządzaniu opinii technicznych i ekspertyz. – Nasze zadanie polega nie tylko na sporządzeniu pomiarów. Czasem trzeba też coś odkopać, zrobić odkrywkę, czy badanie polowe. Potrzebowałem niewielkiej maszyny, koparki, która poradzi sobie w trudno dostępnych miejscach i będzie na tyle lekka, by móc przewieźć ją samochodem – mówi Piotr Wałek.

Przeglądając oferty w Internecie, trafił na stronę firmy Trak-Tom, jednego z autoryzowanych dilerów traktorów kompaktowych i kosiarek marki Kubota. Okazało się, że siedziba firmy mieści się w Przybyszowie pod Radomskiem, a na miejscu dostępne jest prawie 350 różnych maszyn, które można obejrzeć i przetestować. Początkowo pan Piotr szukał mini-koparki, jednak po zapoznaniu się z ofertą Kubota wybór padł na uniwersalny miniciągnik Kubota BX231. – Oglądałem filmy o maszynach Kubota z różnych krajów i mają zastosowanie również w branży budowlanej – tłumaczy swoją decyzję właściciel firmy Wakpro.

BX231 z pełnym osprzętem

Traktorek okazał się wyjątkowym, bo 10-tysięcznym ciągnikiem Kubota sprzedanym w Polsce. Trak-Tom dostarczył maszynę do klienta w Zawierciu, a także wspólnie z przedstawicielem firmy Kubota przeprowadził szkolenie, jak korzystać ze świeżo zakupionego sprzętu.

– Zestaw, który wybrał Pan Piotr, to Kubota BX231 z 3-sekcyjnym ładowaczem czołowym z otwieraną łyżką, na euro ramce, co umożliwia założenie dodatkowego osprzętu jak widły do palet i pług do śniegu sterowany hydraulicznie. Z tyłu jest koparka z przesuwem bocznym z możliwością kopania do 175 cm głębokości, napędzana tylnym wałkiem WOM. Zestaw posiada również 3-nożową kosiarkę z wyrzutem bocznym – opisuje Dominik Kierczak, przedstawiciel Trak-Tom. 

Uniwersalny pomocnik

Sam model BX231 stanowi połączenie zalet miniciągnika i kosiarki, a genezy jego konstrukcji można szukać w kosiarce Kubota z serii G23. Obie maszyny łączy silnik, przekładnie i wałek odbioru mocy do którego możemy zamontować kosisko. Traktorek może pracować 
z różnorodnym osprzętem m.in. ładowaczem czołowym, koparką, systemem do zbierania liści, dmuchawą, z pługiem do odśnieżania, czy kosiarką bijakową. Z powodzeniem łączy 
w sobie kompaktowe rozmiary, wydajność i szeroki wachlarz zastosowań.1 z 3
10-tysięczna Kubota już w garażu

10-tysięczna Kubota już w garażu

2 z 3
Ciągnik BX231 w drodze do nowego właściciela

Ciągnik BX231 w drodze do nowego właściciela

3 z 3
Ciągnik BX231 w zestawie z ładowaczem czołowym koparką i kosiarką

Ciągnik BX231 w zestawie z ładowaczem czołowym koparką i kosiarką

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)