Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Lepsza jakość paszy z nową osłoną

Obrazek

W nowym zakładzie Samaszu praca wre jak w ulu. Nie tylko na liniach produkcyjnych, ale też w dziale konstrukcyjnym. Mowa tu o nowych elementach czołowej kosiarki dyskowej KDF 341 S.

Jan Józefowicz29 kwietnia 2018, 11:54
W produkcji mleka istotne znaczenie ma podawanie krowom takich pasz, które nie zostały zanieczyszczone podczas zbioru. Wpływa to na kondycję stada i wydajność mleczną. Dlatego w biurze konstrukcyjnym Samaszu dokonano m.in. zmian w popularnym modelu kosiarki dyskowej KDF 341 S. Kształt obudowy spulchniacza został zmodyfikowany tak, aby wyeliminować zbyt wczesne zrzucania skoszonej zielonki na ziemię. W tym celu wydłużono obudowę, co udrożniło przepływ skoszonej zielonki i obniżyło ryzyko zapychania się maszyny.

Dzięki zmianom konstrukcyjnym zmniejszono minimalną szerokość pokosu, co wyeliminowało problem trafiania skoszonej masy pod koła ciągnika. Wszystkie te rozwiązania przekładają się na czystość paszy, ograniczenie strat wartości pokarmowej oraz bardziej ekonomiczny zbiór zielonki.

Producent wskazuje, że czołowa kosiarka dyskowa KDF cieszy się popularnością na łąkach całego świata, o czym świadczy sprzedaż ponad 4 tys. sztuk tych maszyn. Poza tym liczy się trwałość sprzętu, łatwość obsługi oraz zapewnienie czystości paszy i ochrony darni.

oprac. jj

Fot. firmowe


1 z 4
Obudowa spulchniacza po zmianach.

Obudowa spulchniacza po zmianach.

2 z 4
Dotychczasowa obudowa spulchniacza.

Dotychczasowa obudowa spulchniacza.

3 z 4
Nowa obudowa kosiarki.

Nowa obudowa kosiarki.

4 z 4
Dotychczasowa obudowa kosiarki.

Dotychczasowa obudowa kosiarki.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)