Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Nowa Proxima w Kielcach

Obrazek

Po raz pierwszy nowy model Zetora można zobaczyć na targach Agrotech 2022 w Kielcach. Według zapewnień Zetora do klientów trafi pod koniec tego roku.

Jan Józefowicz19 marca 2022, 06:00

Nową Proximę czeka szereg innowacji i usprawnień funkcjonalnych. Najważniejszą zmianą jest nowy, czterocylindrowy, doładowany silnik Deutz o mocy 97-125 KM, spełniający normę emisji Stage V.

Silniki marki Deutz

„Najbardziej fundamentalną zmianą jest przejście ze Stage IIIB na normę emisji Stage V z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym z doładowaniem TCD 3.6 o mocy 97-125 KM firmy Deutz AG” – mówi Marek Buchar, dyrektor techniczny Zetor Tractors a.s.

Zgodność z normą zapewnia filtr cząstek stałych (DPF) wraz z recyrkulacją spalin, selektywną redukcją katalityczną (SCR) i katalizatorem utleniającym (DOC). Silnik wyposażony jest w system wtrysku common rail. Będzie też nowy wydech, a praca silnika ma być cichsza i płynniejsza.

Czystość oleju

Nadal dostępne będą trzy linie modelowe: Proxima CL, Proxima GP i najmocniejsza Proxima HS. Ciągnik oferuje m.in. ulepszone sterowanie na desce rozdzielczej, zbiornik AdBlue o pojemności 21 l czy wskaźnik zanieczyszczenia oleju przekładniowego. Jest łatwo dostępny pod kabiną ciągnika i umożliwia kierowcy łatwe i szybkie sprawdzenie czystości oleju.

Z przodu kabiny znajduje się również dodatkowy wylot sprężonego powietrza, co daje możliwość wygodniejszego czyszczenia chłodnic. Ale może być również używany np. do pompowania opon. Na życzenie Proxima może być wyposażona w zewnętrzną zamykaną skrzynkę narzędziową, która ma ulepszone mocowanie i większą nośność.

To już 18 lat

Warto przypomnieć, że pierwsza Proxima pojawiła się na rynku w 2004 roku. Od tamtej pory wyprodukowano ponad 36 tys. tych ciągników. Nadal należą do najpopularniejszych modeli marki Zetor. Producent wylicza zalety swojego traktora: Proxima jest poszukiwana ze względu na prostotę, niezawodność i oszczędność, a na osiemnaste urodziny otrzyma kilka usprawnień funkcjonalnych, które mają go uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnym dla klientów.

opr. jjPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)