Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>

Oceń awaryjność ciągnika na NBOR

Obrazek

Obecnie projekt NBOR zbiera dane dotyczące ocen jakości ciągników, kosiarek, ładowarek i kombajnów. Teraz rozpoczęliśmy także zbieranie informacji o awaryjności Waszych ciągników.

Jan Beba15 grudnia 2018, 11:53
Niezawodność maszyn i pojazdów rolniczych jest ważnym jak nie najważniejszym kryterium, które jest brane pod uwagę przy zakupie. Jaką markę i model wybrać, by dobrze zainwestować? Właśnie w celu odpowiedzi na to pytanie powstała nowa ankieta, za którą stoją specjaliści z Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.Wypełnienie ankiety pomoże poznać naukowcom opinie na temat tych pojazdów, które są nieocenioną pomocą w większości gospodarstw. Badanie dotyczy awaryjności ciągników rolniczych na podstawie liczby uszkodzeń, występujących w określonych podzespołach, do których należą: silnik, układ przenoszący napęd, mechanizmy nośne i jezdne, mechanizmy prowadzenia, urządzenia elektryczne i elektroniczne, układ hydrauliczny, układ pneumatyczny oraz części nadwozia. Moduł pod nazwą „Awaryjność CR" dostępny na stronie NBOR, to autorski i nowatorski projekt pozyskania wartościowych danych o uszkodzeniach poszczególnych zespołów ciągników rolniczych od ich użytkowników. Na na podstawie liczby stwierdzonych uszkodzeń w czasie powstaną wartościowe dla praktyki rolniczej rankingi niezawodności ciągników rolniczych różnych marek. Takie raporty można wykorzystać np. do wspomagania zakupów tych pojazdów w przyszłości. Dobre, bo oparte na licznych danych liczbowych rankingi niezawodności CR pozwolą zminimalizować ryzyko nietrafionych decyzji, a tym samym niepotrzebnych kosztów związanych z koniecznością wykonywania częstych napraw.

Badanie jest anonimowe, jego wypełnienie zajmie zaledwie kilka minut, a efektem końcowym będą pierwsze, polskie i niezależne rankingi niezawodności ciągników rolniczych. Zachęcamy!


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)