Pantera 4502 z AdBlue

Pantera 4502 z AdBlue

Firma Amazone wprowadza na rynek wzbogaconą wersję opryskiwacza Pantera.

r e k l a m a

Od nowego roku modelowego samojezdny opryskiwacz Pantera spełnia wymagania normy emisji spalin Tier 4 final. Firma zastosowała recyrkulację spalin z katalizatorem i filtrem cząstek stałych. Obok 230 l zbiornika paliwa znajduje się 20 litrowy AdBlue. Jak podaje producent, zużycie tego odczynnika to ok. 2,5 % spalanego paliwa, więc zbiornik AdBlue trzeba napełniać co każde 3 lub 4 tankowania ON.

Opryskiwacz Amazone Pantera 4502 korzysta z 6-cylindrowego silnika Deutz o mocy 218 KM. To motor z turbodoładowaniem i chłodzeniem powietrza dolotowego. Podczas pracy na zboczach może się przydać tryb Power, którym przy 2200 obr./min pozwala rozwinąć pełną moc silnika.

Z zewnątrz zmodernizowany opryskiwacz można poznać po zbiorniku AdBlue, nowych schodkach do zbiornika (z prawej strony maszyny) i tylnych światłach LED. Nowa wersja opryskiwaczy Pantera może korzystać także z oświetlenia roboczego LED zamiast halogenowego.


O 20% wzrosła wydajność zasysania z wykorzystaniem inżektora i wynosi teraz nawet
600 l/min. Zatem napełnienie całego opryskiwacza zajmuje nie więcej niż 10 minut. Przyłącze napełniania zostało przesunięte do przodu do specjalnego schowka i wyposażone w automatyczne zatrzymywanie napełniania, co zapobiega przelaniu.
oprac. jj

Fot. firmowe

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii