Pełna moc z pistoletu Easy!Force

Pełna moc z pistoletu Easy!Force

Firma Kärcher udoskonaliła wyposażenie profesjonalnych urządzeń wysokociśnieniowych HD/HDS.

r e k l a m a

Chociaż podstawowa zasada działania sprzętu wysokociśnieniowego zawsze jest taka sama, to podczas pracy można zauważyć wyraźne różnice między modelami. Firma Kärcher dokonała przeglądu swoich urządzeń wysokociśnieniowych dla profesjonalistów w zakresie ergonomii. W nowym pistolecie Easy!Force spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Wpłynęło to na zwiększenie wygody w operowaniu wysokim ciśnieniem. Teraz wystarczy nacisk nasadą dłoni.
Nowa konstrukcja ułatwia też zatrzymanie natrysku wody. Wystarczy rozluźnić dłoń, aby spust odskoczył do pozycji spoczynkowej. Przy każdej przerwie w pracy blokada bezpieczeństwa włącza się automatycznie, aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu,.
W wersji Easy!Force pistolet ma zawór ze stali szlachetnej, a w Advanced zawór ceramiczny, co 4-krotnie zwiększa jego trwałość i wpływa na szczelność połączenia.
Producent zmienił też złącza pistoletu. Teraz wystarczy jeden obrót o 360 stopni, aby podłączyć wąż lub lancę. Dzięki gwintom o nazwie Easy!Lock uzyskano takie same zalety jakie daje szybkozłączka i połączenie gwintowane. Jak wskazuje producent, w porównaniu do tradycyjnych systemów gwintowych system zmniejsza czas podłączania i rozłączania nawet do pięciu razy, zachowując przy tym trwałość i wytrzymałość.
Dzięki specjalnym adapterom nowy pistolet można łączyć ze starszymi modelami urządzeń. Pistolet Easy!Force jest w standardowym wyposażeniu nowych, profesjonalnych urządzeń wysokociśnieniowych HD/HDS.
oprac. jj

Fot. firmowe

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii