Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Pichon stawia na zrównoważone rolnictwo i ekologię

Obrazek

Kolor czerwony od dekad był nieodzowną częścią marki Pichon, ale od początku maja 2023 r., Samson Group zapowiada zmianę. Zobacz, o co chodzi?

Jan Józefowicz14 maja 2023, 14:43
Tak producent opisuje cel tej zmiany: z szacunkiem dla historii i wizją jutra zmiana koloru jest częścią strategii Samson Group, dotyczącej powiązania wizerunku marki Pichon z inną swoją marką, Samson, oraz z wartościami grupy związanymi z rozwojem technologii na rzecz zrównoważonego rolnictwa i ekologii. Wozy asenizacyjne i rozrzutniki obornika Pichon zachowają kolor ocynkowany, a czerwone elementy zmienią kolor na zielony lub czarny. Maszyny mogą być dostarczone również w kolorze zielonym. 

Pichon w nowych kolorach

Jak wyjaśnia Laurine Pedrono, specjalistka ds. komunikacji w Samson Group:

– Samson i Pichon razem zaczynają tworzyć bardzo silną jednostkę. Obie marki mają długie i pełne sukcesów doświadczenia w branży maszyn rolniczych. Zmiana koloru to naturalny krok na naszej wspólnej ścieżce rozwoju. Bardzo się cieszymy, że teraz możemy także w wizualny sposób połączyć markę Pichon z marką Samson i kontynuować współpracę z obecnymi i nowymi klientami. 

Portfolio produktów Samson i Pichon 

Samson Group od dłuższego czasu pracuje nad wizualnym powiązaniem marki Pichon z inicjatywami ekologicznymi, w których jest jednym z pionierów. Dyrektor ds. Rynku Grupy Samson Group A/S, Peter Thorn, wyjaśnia:

– Zarówno maszyny Samson, jak i Pichon wspierają przyjazne dla środowiska podejście do aplikacji, w którym optymalnie wykorzystuje się wartość odżywczą nawozów organicznych. Przez zmianę koloru chcemy podkreślić, że portfolio produktów Samson i Pichon charakteryzuje to samo priorytetowe podejście do kwestii ekologii. 


W całej Europie istnieje jednoznaczna tendencja do środowiskowego i finansowego motywowania rolników do montażu różnego osprzętu rozlewającego w wozach asenizacyjnych. Technika aplikacji jest w Samson Group traktowana priorytetowo: – aplikatory i belki z wężami wleczonymi, które początkowo pasowały do asortymentu Samson lub Pichon, będą dostępne dla wozów asenizacyjnych obu marek, tam gdzie to możliwe. W przyszłości będzie można łatwo łączyć ze sobą produkty Samson i Pichon. Technologie tych marek pasują do siebie, a od teraz także kolorystycznie – podsumowuje Peter Thorn. 
opr. Jan Józefowicz,
źródło: Samson Group


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)