Pługi w ofercie Metal-Fach

Pługi w ofercie Metal-Fach

Orka to w wielu gospodarstwach nadal podstawowy zabieg przygotowujący glebę do kolejnych zasiewów. Nie dziwi więc fakt, że grono producentów tego typu sprzętu nieustannie się rozszerza.

r e k l a m a

Przykładem tego jest firma Metal-Fach. Producent z Sokółki oferuje pługi obracalne oznaczone symbolami U 061 i U061/1. Sprzęt w zależności od modelu wyposażony jest w 4 lub 5 korpusów. Rama pługów wykonana jest ze profilu o wymiarach 120 na 120 mm.

Elementy robocze rozmieszczone są na ramie co 95 cm, a prześwit wynosi 80 cm. Takie parametry sprawiają, że sprzęt nie jest podatny na zapychanie nawet na stanowiskach z dużą ilością resztek roślinnych. W standardzie masę organiczną na dno bruzdy kieruje listwa ścinająca. Dla bardziej wymagających polecane są przedpłużki.

Korpusy w wersji podstawowej chronione są przed uszkodzeniem za pomocą zrywanych śrub. Na stanowiska z dużą ilością kamieni producent poleca model z hydraulicznym zabezpieczaniem typu non stop. Masa najmniejszego przedstawiciela serii pługów Metal-Fach wynosi 1500 kg, a do współpracy wymagany jest ciągnik o mocy minimalnej 120 KM.   pt

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii