Po bele bez ładowacza

Po bele bez ładowacza

Czy zastanawiałeś się jak szybko uporać się ze zwózką bel słomy czy siana? Czy wiesz, że do tego zadania wystarczy jeden ciągnik i to bez ładowacza?

r e k l a m a

Szybki zbiór bel z pola możliwy jest dzięki przyczepie samozałodowczej. Taki sprzęt oferuje firma Ursus. Zbieracz bel oznaczony symbolem T-127 wyposażony jest w platformę ładunkową o wymiarach ok. 5 na 2,4 m. Pozwala to jednorazowo na transport 8 bel, których średnica wynosi 1,2 m. Za załadunek odpowiada hydraulicznie sterowane ramię, które unosi bele i kieruje na platformę załadowczą. Maksymalna masa beli nie powinna przekraczać 450 kg.

Po załadowaniu 2 bel zainstalowany w podłodze przenośnik kieruje bele w tył przyczepy i cały proces się powtarza. Wyładunek jest równie prosty jak załadowanie przyczepy belami. Wystarczy precyzyjnie cofnąć w miejsce składowania i unieść załadowaną skrzynię. Dzięki dwóm siłownikom hydraulicznym o dużym skoku kąt wywrotu wynosi 91 stopni.

Jak informuje producent do współpracy ze zbieraczem bel wymagany jest ciągnik o mocy minimum 68 KM, którego układ hydrauliczny dysponuje pompą o wydatku minimum 35l/min.

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii