Podbieracz marki New Holland

Podbieracz marki New Holland

Żółte przystawki pozwalają zbierać łatwo osypujące się rośliny, o dużym zachwaszczeniu i dojrzewające nierównomiernie.

r e k l a m a

W palecie maszyn New Holland do dwufazowego zbioru roślin z pokosu, po uprzednim ścięciu kosiarką pokosową, np. rzepaku, gorczycy, grochu, gryki i traw nasiennych, pojawił się heder 790CP Pickup. Taki sprzęt można stosować, gdy trzeba zebrać zachwaszczone i łatwo osypujące się rośliny.
Producent proponuje dwa modele podbieracza: 790C12 i 790C15 o szerokościach roboczych odpowiednio 3,65 m i 4,57 m. Sprzęt przystosowany jest do pracy z kombajnami z serii CR, CX oraz starszymi modelami - CS i CSX. Heder zbudowany jest na bazie dwóch kaskad taśm, z których jedna służy do podbierania materiału z podłoża, a druga transportuje materiał pod podajnik ślimakowo-palcowy.
Na podbieraczu jest taśma z delikatnymi palcami z tworzywa, dzięki którym działa on na materiał od spodu. Palce podbierają materiał na taśmę gumową, prowadząc go do kombajnu. Firma wyjaśnia, że takie rozwiązanie minimalizuje straty materiału, który mógłby się osypać.
Specjaliści produktowi New Holland podkreślają, że 790CP Pickup pozwala zwiększyć wydajność pracy. Podbieranie materiału zespołem żniwnym z kosą tnącą stwarza warunki, w których ziarno osypuje się na glebę. Co więcej, stykając się stale z nierównościami podłoża – sprzęt jest narażony na uszkodzenia. Każda awaria zespołu żniwnego podczas pracy powoduje zatrzymanie maszyny i przestój. Specjalny kształt 790CP Pickup minimalizuje podatność sprzętu na awarie. Przystawka  znajduje się na odpowiedniej wysokości wobec podłoża, a styk z nim mają tylko palce podbieracza, co pozwala na pracę nawet z prędkością do 15 km/h. Masa węższego podbieracza wynosi 1405 kg, a szerszy jest cięższy o 40 kg.
oprac. jj

Fot. Józefowicz, firmowe

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii