Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Prasa silosująca naszego Czytelnika

Obrazek

Alternatywą dla zakupu nowych i drogich maszyn jest wykonanie samodzielnie konstrukcji. Oto przykład naszego Czytelnika, który za 8 tys. zł zbudował prasę silosującą.

Paweł Twardowski23 października 2018, 20:49
Nasz Czytelnik Kamil Wieliczko samodzielnie skonstruował prasę silosujacą. W gospodarstwie rolnika z Lasów utrzymywanych jest 200 zwierząt, a podstawą w ich żywienia jest kiszonka z kukurydzy, wysłodki buraczane i młóto.

Wszystkie pasze są zakiszane w rękawach foliowych. Jak zaznacza konstruktor, pasza w rękawie nie psuje się a dodatkowo nie potrzeba budować silosów.

Sercem maszyny jest ślimak transportujący zakiszaną masę do rękawa. Prasa silosująca współpracuje z rękawicami o średnicy 9 stóp czyli 2,7 m. Podczas zakiszania możliwe jest stosowanie konserwantów. Zbiornik ma pojemność 200 l i wystarcza na ok. 500 ton paszy.

Rolnik rocznie pakuje w rękaw ok. 2 tys. ton pasz. Aby ułatwić sobie pracę podczas zakiszania sieczki kukurydzianej Wieliczko skonstruował także przenośnik przyjęciowy. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w listopadowym wydaniu top agrar Polska na str. 98. Zachęcamy także do obejrzenia filmu z pracy maszyny konstrukcji naszego Czytelnika.

Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)