Prezydent w montowni traktorów Ursus

Prezydent w montowni traktorów Ursus

Odwiedzenie montowni traktorów Ursus w Adamie było pierwszym punktem wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Etiopii.

r e k l a m a

Chciałbym, żeby w ramach programu GoAfrica jak najwięcej polskich przedsiębiorców zainteresowało się krajami Afryki; są to ogromne i bardzo perspektywiczne rynki zbytu - mówił w niedzielę w Etiopii prezydent Andrzej Duda.

W trakcie wizyty w zakładzie Ursus - METEC w miejscowości Adama Prezydent zapoznał się z procesem montażu ciągników URSUS o mocach od 50 do 180 KM z zestawów dostarczanych z lubelskich zakładów do Etiopii. 

Prezydent wyraził satysfakcję, że duże polskie firmy z powodzeniem prowadzą działalność i rozwijają się na afrykańskim rynku, „eksportują tutaj polską myśl techniczną, polską markę i budują dobry wizerunek Rzeczypospolitej w tej części świata”.

Andrzej Duda zaznaczył również, że Ursus nie jest jedyną polską firmą, która obecnie „prężnie działa na rynku etiopskim”. - Są ze mną też przedstawiciele firmy Asseco, która realizuje tutaj z etiopską agencją rządową kontrakt na modernizację informatyczną etiopskiej energetyki - powiedział.

Źródło: PAP

Fot. A. Hrechorowicz (KPRP)

Etiopia, to nie jedyny kierunek afrykańskiej ekspansji polskiego producenta traktorów. 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Ursus szturmem zdobywa Afrykę

Ursus wkracza do Namibii

Irańska perspektywa Ursusa

Dwucyfrowy wzrost Ursusa

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii