Sieczkarnia do roślin energetycznych

Sieczkarnia do roślin energetycznych

W ostatnich czasach popularna jest zielona energia, czyli prąd i ciepło uzyskiwane ze spalania roślin odnawialnych. Czy zastanawiałeś się jednak jak zbiera się rośliny energetyczne?

r e k l a m a

Do roślin odnawialnych można zaliczyć m.in. wierzbę energetyczną. Charakteryzuje się ona szybkim tempem wzrostu i dużą ilością masy. Jak zatem zbiera się takie rośliny by móc z nich wyprodukować prąd?

Otóż do zbioru wierzby energetycznej można wykorzystać sieczkarnię marki Sipma. Sprzęt o wdzięcznej nazwie Heros oferowany jest w dwóch wersjach: jedno- i dwurzędowej. Bez względu na model średnica ścinanych pędów roślin nie może przekraczać 70 mm. Za ścinkę odpowiadają dwa napędzane hydraulicznie tarczowe noże. Następnie zbierany materiał kierowany jest do zespołu rozdrabniającego. Teoretyczna długość sieczki wynosi 20–55 mm. Rozdrobniony materiał opuszcza maszynę rurą wyładowczą, która kieruje go na środki transportowe.

Wszystkimi funkcjami sieczkarni steruje się elektronicznie za pomocą sterownika umieszczonego w kabinie ciągnika. Do współpracy z mniejszym modelem wymagany jest ciągnik o mocy ok. 110 KM, w większym zapotrzebowanie na moc wynosi 135 KM.    pt

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii