Siemiatycze ruszają do przodu

Siemiatycze ruszają do przodu

Praca w Pronarze dla wielu mieszkańców Podlasia może stanowić alternatywę do emigracji zarobkowej.

r e k l a m a

To o czym informowaliśmy w ub.r. stało się faktem. Pronar oddał do użytku nową halę produkcyjną w Siemiatyczach. To ważne wydarzenie nie tylko dla firmy, ale też lokalnej społeczności, bo rozbudowa zakładu na Podlasiu pozwoli zwiększyć zatrudnienie o ok. 250 osób.

Jak sygnalizuje Pronar, szanse na znalezienie zatrudnienia mają nie tylko wykwalifikowani pracownicy, ale także osoby, które do tej pory nie miały szansy na zdobycie doświadczenia zawodowego. Firma organizuje dla nowozatrudnionych wewnętrzne szkolenia, na których zdobywają niezbędne umiejętności.

Oddział w Siemiatyczach rozpoczął produkcję już w lutym 2012 r. i był odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na maszyny i urządzenia komunalne. Popyt na taki sprzęt od prostych pługów po potężne maszyny do recyclingu okazał się większy niż przewidywano.

Z tych względów konieczna stała się dalsza rozbudowa zakładu. W grudniu 2015 r. rozpoczęto budowę nowej hali. Dużą część robót budowlanych wykonali pracownicy Pronaru, którzy byli odpowiedzialni m.in. za podłączenie sieci elektrycznej, doprowadzenie wody czy zadbanie o system ogrzewania. W tym zakresie firma była niemal samowystarczalna. Rozszerzenie powierzchni produkcyjnej zakładu i zastosowanie nowoczesnej technologii pozwoli na zwiększenie tempa produkcji, przy zachowaniu standardów jakości.

W nowo wybudowanej, drugiej już hali produkcyjnej Pronaru w Siemiatyczach zebrało się ponad 2 tysiące osób.
 
oprac. jj

Fot. firmowe

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii