Silo-walec i obniżona rama

Silo-walec i obniżona rama

Przyczepy w wersji DB Premium zyskały na wyposażeniu i mają podłogę obniżoną o 10 cm.

r e k l a m a

Przez lata Metaltech budował swój wizerunek, oferując przyczepy z popularnej serii DB w standardowym wykonaniu – tak na spotkaniu z dilerami mówił prezes Ireneusz Ciepielewski. Z czasem powstała koncepcja dobrze wyposażonej wersji DB Premium. Można ją było zobaczyć na Agro Show w Bednarach. Nowa wersja zyskała koła z szeroką powierzchnią styku z podłożem, co chroni glebę i pozwala na zachowanie stabilności na grząskim terenie. Zgodnie z zainteresowaniem nabywców rama w nowej serii została obniżona o ponad 10 cm. Zamiast ręcznej korby hamulca pojawiła się drogowa instalacja hamulcowa z zaworem pneumatycznym.
Z kolei serię rozrzutników obornika z Metaltechu będzie można wyposażyć w adapter z poziomymi walcami. Firma wskazuje na szybki sposób montażu adaptera. Uzupełnieniem maszyn do zbioru zielonek jest tzw. silo-walec, służący do efektywnego zagęszczania zielonki w silosie. Wzbogacenie wozów paszowych stanowi ścielarka.

Miniony rok charakteryzował się dużym spadkiem sprzedaży przyczep różnych marek. Na gali podsumowującej miniony rok firma wskazywała, że utrzymała udziały rynkowe w przyczepach na poziomie 8,4% i znalazła się na trzecim miejscu podium w zakresie rejestracji (od stycznia do końca listopada 2016 r.).
oprac. jj

Fot. Józefowicz, firmowe

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii